Hakkımızda

 

Firmamız Endüstriyel ( Fabrika,Depo ve yüksek alanlara sahip işletmeler ) alana hitap eden YTA ( Yüksek tavan aydınlatması ) ürünleriyle alan aydınlatmasında sadece ürün üretmekte kalmayan KORG , endüstriyel tasarım yoluyla mimari elementleri aydınlatmayla bütünleştirmektedir.

Işığın kalitesinin mekanlara değer kattığının verdiği farkındalıkla çeşitli uzmanlık dallarında ki profesyonellerle çalışarak, doğru ve verimli ışığın farklı mimari mekanlara kattığı değeri önemsemektedir.

Firmamız yaptığı ilerde daha başarılı ve iyi sonuçlar ortaya koyabilmek adına mimar, mühendis ve elektrik müteatihleriyle çalışmakta ve yenilikçi çözümlerle uygulama adına müşterilerine uygun fiyat sunabilmektedir.

Korg Aydınlatma İç Mekan Aydınlatma Armatürleri, Dış Mekan Aydınlatma Armatürleri, Endüstriyel Armatürler, Lamba ve Komponentlerden oluşan tüm ürün yelpazesini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

 • 1978

  Kuruluş

  "Federsan" adıyla Sakarya'da kurulmuştur.

 • 1988

  İlk Üretim

  İlk asansörlü vitrin kasasını, Sakarya (Adapazarı) Platin Kuyumculuk'a yapmıştır.

 • 1990

  Türkiye'de bir İlk

  1990 yılında Türkiye'de bir ilk olan "rafları katlanabilen asansörlü vitrinini" yine Sakarya'da Güleryüz Kuyumculuk'a yapmıştır. Rafları birbirine yakınlaşarak "Katlanabilen Asansörlü Vitrinimiz" aynı zamanda kasa işlevi görerek, kuyumculara önemli avantajlar sağlamıştır. İş yerinin görüntüsünde estetik açıdan bozulma olmadığı gibi, iş yeri sahiplerini ürün serme-toplama derdinden kurtararak aynı zamanda yüksek güvenilirlik sağlamaktadır.

 • 1996

  Yeni Bir Marka

  "FEDERMAK" adını ve markasını almıştır.

 • 2000

  İlk Uluslararası Fuar Katılımı

  Federmak, ilk uluslararası fuarına, İstanbul CNR'de katılmıştır.

 • 2006

  Geniş Çaplı Faaliyet Alanı

  Faaliyetlerini 2006 yılından bugüne şirket binasının da içinde bulunduğu 1400 m² lik fabrikada sürdürmektedir.

 • 2008

  Hızlı Üretim, Güvenilir Hizmet İlkesi

  2008 yılında çeşitli modellerde toplam 128 adet asansörlü vitrin kasa imalat ve montajını başarmıştır. Bu rakam ayda ortalama 10,6 asansörlü vitrin kasa demektir. Federmak sadece 2008 yılının Mayıs ayında, 23 adet asansörlü vitrini, müşterilerine başarıyla teslim etmiştir. Bugün itibari ile kuyumcularda 1800 adedin üzerinde çalışan asansörlü vitrin kasası olan firmamız, müşterilerine 7/24 saat servis hizmeti sunmaktadır.